LICÓWKI

Od wielu lat w mojej praktyce stomatologicznej dbam o piękny, zdrowy uśmiech pacjentów.
Najbardziej estetyczną, jednocześnie najmniej inwazyjną, ale spektakularną w efekcie metodą leczenia jest zastosowanie licówek porcelanowych.
Pozwalają one na dokonanie metamorfozy uśmiechu poprzez korektę wyglądu zębów w zakresie ich barwy, kształtu, wielkości ,a nawet w pewnym zakresie ustawienia(zaburzenia ortodontyczne) oraz zamknięcia nieestetycznych przerw(diastem i trem) międzyzębowych. Efektem zastosowania licówek staje się więc piękny, jasny lecz zarazem naturalny uśmiech dający nowy standard życia. Licówki, które stosuję w mojej praktyce są bardzo trwałe lecz jednocześnie bardzo cienkie, są to ceramiczne płytki indywidualnie modelowane dla każdego pacjenta, osadzane(przyklejane) do przednich powierzchni zębów.
U pacjentów o zdrowych zębach(bez próchnicy) metoda ogranicza się do dwóch wizyt.
Na pierwszej z nich lekarz nieznacznie koryguje kształt zęba używając wiertła i pobiera wycisk masą protetyczną, a na drugiej przygotowane przez pracownie protetyczną licówki zostają osadzone przez lekarza na powierzchni zębów(przyklejone dedykowaną dla tego typu rozwiązań, żywicą kompozytową o bardzo dużej sile wiązania).
Metoda jest zdrowa, bezpieczna i bardzo trwała. Wskazanym jest wykonywać zabiegi w znieczuleniu miejscowym.
W celu uzyskania doskonałego efektu estetycznego metoda przeze mnie stosowana jest poprzedzona higienizacją zębów(oczyszczenie przez wykwalifikowaną higienistkę stomatologiczną) oraz wybieleniem metodą gabinetową. Licówek wykonuje się zwykle sześć(6) lub dziesięć(10)(od kła do kła lub od drugiego zęba przedtrzonowego do drugiego zęba przedtrzonowego po stronie przeciwnej)
W mojej praktyce dodatkowo uzupełniam proces leczenia estetycznego wstępną wizualizacją komputerową opartą o amerykański system D.S.D (Digital Smile Design) Dr-a Cristiana Coachmana (Światowy autorytet w zakresie stomatologii estetycznej) Po wykonaniu przeze mnie zdjęć pacjenta w gabinecie przygotowuje na ich podstawie wizualizacje komputerową docelowego efektu leczenia. Jednak w celu adaptacji pacjenta do nowych warunków w zakresie wyglądu i funkcji stosuję tymczasowe licówki kompozytowe na okres ok. tygodnia wiernie odzwierciedlające efekt docelowy. Dają one możliwość dokonania korekt przed wykonaniem pracy przez pracownię protetyczną. To ogromna zaleta tej metody wykonania licówek dająca absolutny komfort pacjentowi i leczącemu w drodze do osiągnięcia oczekiwanego efektu. Licówki porcelanowe są piękne, zdrowe dla zęba i trwałe.
To powody, które mimo kosztów leczenia akceptuje większość moich świadomych, wymagających pacjentów doceniających priorytety medycyny estetycznej.
Dziś na tej drodze do doskonałego wizerunku opiera się świat mediów i celebrytów.
Zapraszam również państwa do skorzystania z tej nowoczesnej metody
Dr. Jacek Kimel