• Dbamy o zdrowie i dobry wygląd

  Dbamy

  o zdrowie i dobry wygląd

Protetyka

  Protetyka jest dziedziną stomatologi zajmującą się uzupełnieniem braków zębowych oraz przywróceniem prawidłowych funkcji narządu żucia. Dzięki rozwojowi materiałów i technologi możliwe jest uzyskanie nie tylko powyższych celów, ale również możemy osiągnąć znaczną poprawę estetyki zębów.
Należy pamiętać, że utrata nawet, pojedynczego zęba nie jest obojętna dla narządu żucia. Możemy zaobserwować następujące negatywne procesy: przemieszczanie się zębów ( nachylenia zębów sąsiednich do luki lub wydłużenie zębów przeciwstawnych, co może skutkować powstaniem bolesnych węzłów urazowych), przeciążenie zębów sąsiednich, patologiczne starcie, utratę kolejnych zębów, zmiany w stawie skroniowo-żuchwowym, a często dolegliwości bólowe (bóle głowy i karku) niewłaściwie diagnozowane. W takim patologicznym stanie musimy na nowo uzyskać prawidłową relację żuchwy do szczęki metodami protetycznymi czyli przeprowadzić pełną rehabilitację narządu żucia.
W wyniku utraty zębów zaburzeniu ulegają nie tylko funkcje jak mowa czy żucie, ale także niekorzystnie zmienia się wygląd naszej twarzy. Zachwiane są jej proporcje, zmienia się profil szybciej powstają zmarszczki, twarz wygląda starzej, co również niekorzystnie wpływa na nasze samopoczucie i samoocenę.
Każda praca protetyczna jest efektem analizy Państwa problemu, a wybór rodzaju uzupełnienia przeprowadzany jest wspólnie z pacjentem.
Dzięki ścisłej współpracy z laboratorium protetycznym (konsultacja: pacjent, lekarz, technik) możemy nadać zębom indywidualne cechy charakterystyczne dla uzębienia danego pacjenta, dzięki czemu zęby wyglądają naturalnie i harmonijnie.
W zakresie protetyki proponujemy państwu:

 • licówki
 • korony
 • mosty:
 • mosty tradycyjne (po oszlifowaniu zębów – utrata do 60% tkanki zęba !) stop metalu pokryty porcelaną lub mosty porcelanowe, bezmetalowe
 • mosty adhezyjne - kompozytowe lub porcelanowe, a więc bez użycia metalu, po przygotowaniu zębów utrata 15-25% tkanki zęba, (bardzo niewielka preparacja niezbędna do ich osadzenia (przyklejenia).
 • protezy szkieletowe klasyczne oraz na precyzyjnych elementach mocujących – zasuwy, zatrzaski, rygle
 • protezy całkowite i częściowe akrylowe, kompozytowe i nylonowe ( elastyczne bez klamer metalowych)
 • prace na implantach ( korony, mosty, protezy)
 • prace na miniimplantach – są dedykowane do protez całkowitych dolnych i górnych już istniejących lub nowych – osadzane na jednej wizycie.