• Dbamy o zdrowie i dobry wygląd

    Dbamy

    o zdrowie i dobry wygląd

Implantologia

Systemy implantologiczne gwarantujące sukces długoczasowy są drogie. Systemy tanie oznaczają ryzyko wynikające z ich awaryjności i wątpliwego pochodzenia
Utrata zęba, a zwłaszcza w przednim odcinku łuku zębowego wiąże się z dużym stresem, stwarza bariery w stosunkach międzyludzkich oraz ograniczenia w codziennym życiu, podczas mowy, jedzenia, uśmiechu. Najlepszym rozwiązaniem odbudowy utraconego zęba jest implantacja. Jest to najbardziej fizjologiczna metoda odbudowy braków zębowych, najwierniej naśladując naturalne uzębienie. Zaletą zastosowania implantów jest brak konieczności szlifowania sąsiednich zębów, stymulacja wyrostka zębowego, przez co zapobieganie wczesnemu zanikowi kości.
Implanty są znakomitym rozwiązaniem nie tylko w przypadku odtworzenia pojedynczego zęba ale również w przypadku braku większej liczby zębów lub całkowitego bezzębia. Wykonać można wówczas mosty lub protezy wsparte na implantach poprawiających mocowanie protezy. W celu wyboru najlepszej opcji leczniczej konieczna jest konsultacja specjalistyczna, na której dowiecie się Państwo o możliwych rozwiązaniach w Państwa sytuacji. Implant jest elementem zastępującym korzeń brakującego zęba, wszczepianym podczas zabiegu chirurgicznego w kość wyrostka zębodołowego. Służy on jako podbudowa dla różnego rodzaju prac protetycznych.